Близо 100 участници се включиха в Националната стажантска инициатива на Съвета на жените в бизнеса в България с подкрепата на А1
2 август 2024 г.
- А1 подкрепя Националната стажантска инициатива на СЖББ за шеста поредна година.
- Стажантите ще преминат през професионални обучения, водени от експерти в различни области от компаниите-членове на Съвета, които ще им помогнат да надградят своите знания и умения.
- През 2023 г. в програмата се включиха близо 100 стажанти, като 25% от тях продължиха работа на постоянен договор в компаниите, членуващи в СЖББ.
Официално започна Националната стажантска инициатива на Съвета на жените в бизнеса в България, която за шеста поредна година се провежда с подкрепата на А1. Програмата „Оставаме в България“ е с продължителност един месец, като през целия август участниците, които тази година са близо 100, ще имат възможност да преминат редица професионални обучения, водени от висококвалифицирани специалисти в различни области от компаниите-членове на Съвета. През 2023 г. в инициативата се включиха също толкова на брой стажанти, като 25% от тях продължиха работа на постоянен договор.
В официалното откриване, което се проведе онлайн, се включиха стажанти от компаниите-членове на Съвета, Цветанка Минчева, председател на УС на СЖББ и главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк и Миглена Узунова-Цекова, старши директор „Човешки ресурси“ в А1 и член на УС на СЖББ, която приветства младежите: „В А1 вярваме, че младите хора са сърцето и двигателят на нашето бъдеще. Участието ни в Националната стажантска инициатива на СЖББ е не просто ангажимент, а мисия – да подкрепяме и вдъхновяваме младите таланти да останат и да се развиват в България. Щастливи сме, че имаме възможността да помогнем на младежите да открият своите силни страни, да разширят кръгозора си и да реализират потенциала си в реална бизнес среда. Вярваме, че всяко взаимодействие с тях е шанс да изградим по-добро и успешно бъдеще за всички нас. Ние сме тук, за да бъдем техен партньор по пътя към успеха и да създадем заедно общество, в което младите хора се чувстват ценени и вдъхновени."
Целта на програмата е да подкрепи личностното и кариерно развитие на младите хора чрез поредица от професионални обучения и да ги насърчи да се запознаят с различни бизнес модели в България. Обученията са на тема презентационни умения, емоционална интелигентност, подготовка и поведение по време на интервю за работа, изграждане на личния бранд в социалните мрежи, управление на личните финанси, кариерно ориентиране и други. В рамките на инициативата стажантите ще имат възможност да се включат и в доброволческа активност на открито по социално значима кауза.
Като част от възможностите, предоставяни от програмата, младите хора ще могат да се докоснат пряко и до реалната бизнес среда по време на посещения на част от компаниите-членове на Съвета, а експерти от различни професионални области ще споделят опита си и ще им представят ключови проекти, по които работят.
Подкрепата за Националната стажантска инициатива на Съвета на жените в бизнеса в България е част от цялостната стратегия на А1 за подпомагане на кариерния старт и професионалното развитие на младите хора. Компанията развива редица младежки инициативи, сред които целогодишна стажантска програма, Лятна академия за студенти и ученици с отличително представяне, менторска програма за момичета в ученическа възраст в технологични специалности STEMfem Junior, специален клас A1 Tech Talents в специалност „Телекомуникационни технологии“ към Висше училище по телекомуникации и пощи, партньорства с водещи учебни заведения като Техническия университет – София, Факултет по математика и информатика на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, Университета за национално и световно стопанство, Американския университет в България и много други. От старта ѝ през 2004 г. близо 1500 ученици и студенти са преминали целогодишната стажантска инициатива, като през 2023 година 35% от тях продължиха работа в компанията на постоянен договор, а от А1 Лятна Академия – 60%.
PressRelease_CWBB_A1_Internship_02.08.2024.docx
DOCX - 139 Kb